Fotorelacje

Fotorelacja: Central and East European Agora 2017

W tym roku, w dniach 24-27 sierpnia, spotkaliśmy się w Cieszynie, żeby rozmawiać o społeczeństwie politycznym. Do Cieszyna przyjechało ponad 140 osób z 20 krajów.

Po raz kolejny Krytyka Polityczna zaprosiła do Cieszyna przyjaciół, współpracowników, aktywistki, działaczki, partie, ruchy społeczne na coroczne spotkanie, na którym rozmawiamy głównie o polityce, kulturze i kwestiach społecznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zawsze zapraszamy też znajomych z Południa i Zachodu, żeby budować pomosty pomiędzy naszymi regionami.

Skąd pomysł na Central Eastern Europe Meeting?

W tym roku, w dniach 24-27 sierpnia, spotkaliśmy się w Cieszynie, żeby rozmawiać o społeczeństwie politycznym. Do Cieszyna przyjechało ponad 140 osób z 20 krajów. Byli z nami m.in. współpracownicy z Centrum Kultury Wizualnej w Kijowie i z Ukraińskiej KP (czyli z ПК, Політична Критика), z zaprzyjaźnionych magazynów A2larm z Czech, pARTisan z Białorusi, Kettős Mérce z Węgier, openDemocracy z Wielkiej Brytanii. To z nimi i z jeszcze kilkoma innymi partnerami robimy anglojęzyczny magazyn Political Critique. Byli ci, których działania polityczne śledzimy i o których piszemy, jak Zagreb je NAŠ z Chorwacji, Ne davimo Beograd z Serbii, Barcelona en Comú z Hiszpanii, Demos z Rumunii. Do Cieszyna przyjechały organizacje, z którymi współpracujemy: European Alternatives, Time To Talk, European Cultural Foundation, Oberliht z Mołdawii, Subtopia ze Szwecji. Mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak działają i pracują w Obozie dla Puszczy, jak pracuje Nomada z Wrocławia, partia Razem, spotkaliśmy przyjaciół ze spółdzielni Ogniwo i Korporacji Ha!art z Krakowa, ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Tolerado w Trójmieście.

Ponieważ nie samymi rozmowami i warsztatami żyjemy, zobaczyliśmy też spektakl teatralny o wyprawie dzieci z Cieszyna do Puszczy Białowieskiej Drzewostan.

Społeczeństwo polityczne zastępuje społeczeństwo obywatelskie

FOTORELACJA: #CIESZYN2017

 

Rumuński Podemos, rumuńskie Razem

czytaj także

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij