Co to się odTRUMPowuje?

Dzięki wsparciu czytelników Krytyki Politycznej, nasz reporter Dawid Krawczyk poleciał na Amerykańskie Południe – do Georgii, stanu, w którym urodził się Martin Luther King i odrodził Ku Klux Klan. Jeździł po hrabstwach wokół Atlanty i rozmawiał z ludźmi, którzy dokładnie rok temu, 8 listopada, wybrali Donalda Trumpa na prezydenta. Kim są? Dlaczego bogobojni mieszkańcy południowych wiosek zagłosowali na nowojorskiego biznesmena? Czy Ameryka Trumpa to rzeczywiście spełnienie ich marzeń? Jak wyobrażają sobie przyszłość? Seria reportaży z Głębokiego Południa USA tylko na KrytykaPolityczna.pl.
Debbie Dooley
Współzałożycielka Tea Party
CZĘŚĆ I.
Jak nie strzelałem do Kim Dzong Una, czyli witamy w Atlancie!
WIĘCEJ
Kto to?
Członkowie Partii Republikańskiej
CZĘŚĆ III.
„Łapać kobiety za cipki? Daj spokój! Każdy mówi takie rzeczy“.
WIĘCEJ
Camara, Lucretia, Linda
Trzy republikańskie gracje
CZĘŚĆ II.
Armia boga kontra socjalistyczne imperium zła
WIĘCEJ
Matt
Ktoś
CZĘŚĆ IV.
Modlitwa za Polaka
WIĘCEJ
Dawid Krawczyk
Reporter Krytyki Politycznej
Autor reportaży, wywiadów, analiz i recenzji. Absolwent Filozofii i Filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Redaktor działu Narkopolityka poświęconego krajowej i międzynarodowej polityce narkotykowej. Publikował między innymi w Magazynie Świątecznym “Gazety Wyborczej” oraz polskiej edycji “Le Monde Diplomatique”. Tłumaczenia jego tekstów ukazywały się w językach: angielskim, czeskim, rumuńskim, węgierskim i włoskim.
WIĘCEJ

Wydajemy lewicową publicystykę i prowadzimy otwartą debatę, bo chcemy żyć w świecie, gdzie szanuje się demokrację i prawa człowieka, gdzie solidarnie wspiera się słabszych. Nasze artykuły udostępniamy zawsze za darmo. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ludzi takich, jak Ty.

WSPIERAM CO MIESIĄC:

WSPIERAM JEDNORAZOWO:

PRZELEW TRADYCYJNY: