Film

Wnuki akowców i wnuki ubeków idą do kina

W „Wyklętym” źli są nie tylko ubecy, mamy tu też wyobrażonych złych widzów. To współcześni zdrajcy, wrogowie ojczyzny. Hańba! Śmierć!Emilia Konwerska
Sieranevada

„Sieranevada” to najlepszy film w tym roku

Nie lubię szafować lekkomyślnie słowem arcydzieło, zwłaszcza w kontekście filmowych premier, ale w przypadku filmu „Sieranevada” samo ciśnie się ono na klawiaturę.
i-am-not-your-negro

Selfie z napisem „Arbeit macht frei”

Dokument Siergieja Łoźnicy nakręcony w Sachsenhausen, głośne „Nie jestem twoim Murzynem” i dwa inne naprawdę dobre dokumenty.
Girlboss

#Szefowa: niegrzeczne dziewczyny idą tam, gdzie chcą

„Twoje pokolenie jest pojebane” – mówi bohaterce spotkana w parku starsza pani. Czy #Szefowa jest opowieścią o pokoleniu?
"Szatan kazał tańczyć"

Lepsze i gorsze triumfy młodości

Nowy film Katarzyny Rosłaniec, dokument o Podemos i pragmatyzmie w polityce oraz francuska fabuła o rosnącej popularności skrajnej prawicy. Relacja z Linzu.
big-little-lies

Bez campu nie ma fanu

Multi-kulti, przyjaźń, empatia, miłość, seks, rodzina, choć niekoniecznie tradycyjna… Tylko to może uratować świat. Kina Dunin o serialach „Sense8” i „Wielkie kłamstewka”.

american-honey

Popkulturowa międzynarodówka klasy niższej

„American Honey” to opowieść o życiu skolonizowanym przez pracę, która w zamian daje bohaterom złudzenie wolności i niekończącej się zabawy.

Jackie-Natalie-Portman

Plamy krwi w HD

Wszyscy Amerykanie mogli zobaczyć na ekranie telewizora, jak pada postrzelony prezydent.