Czytaj dalej

Sierpniowe premiery Wydawnictwa Krytyki Politycznej

Reportaż laureata Pulitzera o Donaldzie Trumpie, „Euro” wybitego ekonomisty i noblisty Josepha E. Stiglitza i upiorne opowieści o poszukiwaniu mieszkania do wynajęcia.

W sierpniu nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukażą się trzy bardzo aktualne książki. Donald Trump. Jak on to zrobił?, reportaż laureata Pulitzera, Davida Cay Johsntona, przybliża drogę na szczyt 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Euro wybitego ekonomisty i noblisty Josepha E. Stiglitza to książka opisująca sytuację ekonomiczną i zadająca pytanie, czy Europa poradzi sobie bez wspólnej waluty. Na koniec proponujemy państwu bardziej wakacyjną lekturę – reportaże Marty Rysy, która opisuje swoje perypetie związane z poszukiwaniem mieszkania do wynajęcia – nie bez przyczyny książka nosi tytuł Upiór w bloku. Kryminałki mieszkaniowe.

Na stronie Wydawnictwa Krytyki Politycznej możecie zapisać się do newslettera, aby otrzymywać rabaty na zakupy i dostawę, a także informacje o nowościach wydawniczych.

***

Donald Trump. Jak on to zrobił?

To efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego, fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty.

David Cay Johnston próbuje znaleźć odpowiedzi na niewygodne pytania, pokazując często małe znane fakty z życia kariery obecnego prezydenta USA. Gwiazda mediów, urodzony inwestor, a może błyskotliwy polityk? Można go kochać albo nienawidzić, ale z pewnością warto wiedzieć, w jaki sposób, pomimo licznych skandali i kłopotów z prawem, Donald Trump stał się tym, kim jest.

Miażdżący atak, „The Independent”

Palące oskarżenie jego praktyk biznesowych i kreatywnej księgowości, „New York Times”

Patronat: Radio TOK FM

Więcej informacji o książce tutaj.

***

Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy

Eurokryzys, Brexit, zastój gospodarczy, sytuacja awaryjna, a za chwilę już kryzysowa – oto Europa dziś.

W swojej najnowszej książce noblista i bestsellerowy Joseph Stiglitz rozmontowuje na części pierwsze dzisiejszy konsensus w kwestii tego, co dolega dzisiaj Europie. Przeciwstawia się zwolennikom zaciskania pasa, krytykuje działania Europejskiego Banku Centralnego i kreśli plany tego, jak uchronić od zniszczenia ekonomicznego nasz kontynent i świat.

Euro miało przynieść dobrostan, lecz stało się inaczej. Poszczególne kryzysy pokazują ograniczenia wspólnego rynku, zastój Europy po części wynika ze wspólnej waluty, która już u swoich początków była problematyczna, ponieważ integracja gospodarcza przeważała nad polityczną. Stiglitz dobitnie pokazuje, że dzisiejsza struktura promuje raczej rozbieżność niż spójność w europejskiej wspólnocie i proponuje konkretne sposoby uleczenia tej sytuacji, m.in. nowy system „elastycznego euro”.

Ale u podstaw książki leży całkiem proste pytanie: czy Europa może rozwijać się bez euro?

Patronat: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Więcej informacji o książce tutaj.

***

Upiór w bloku. Kryminałki mieszkaniowe

Wnęka na łóżko udająca pokój.

Dwadzieścia metrów antycznej ruiny.

Podmiejski domek, który okazuje się barakiem pośród chwastów.

Monitoring w każdym pokoju, którym można sterować bezpośrednio z łazienki.

Pośrednicy, którzy udają właścicieli. Właściciele, którzy wcale nie chcą najemców. Sąsiedzi, którzy chcą wiedzieć wszystko… Każdy, kto próbował kiedyś wynająć mieszkanie, musiał mierzyć się z tymi albo innymi problemami. Marta Rysa miała jednak wyjątkowego pecha.

Upiór w bloku. Kryminałki mieszkaniowe to zbiór zabawnych, choć często mrożących krew w żyłach, reportaży o tym jak trudno znaleźć dobre mieszkanie. Autorka z urokiem i niedowierzaniem opisuje szalony świat pośredników i właścicieli nieruchomości.

Przeczytaj, zanim wejdziesz na gumtree.

Patronat: Enter the Room

Więcej informacji o książce tutaj.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.