Czytaj dalej

Krzysztof Tomasik nowym redaktorem inicjującym w Wydawnictwie Krytyki Politycznej

Krzysztof-Tomasik

Z radością informujemy, że we wrześniu do stałego zespołu redakcyjnego Wydawnictwa Krytyki Politycznej dołączył Krzysztof Tomasik.

Z Krzysztofem Tomasikiem znamy się i współpracujemy od lat. W 2008 roku, niedługo po tym jak założyliśmy wydawnictwo, jego książka była jedną z pierwszych, które wydaliśmy. Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku wywołały burzę. Dziwiono się, jak tak można pisać o polskiej literaturze, jak tak w ogóle można o niej myśleć…

Krzysztof nie dał za wygraną i dalej pisał o wątkach homo w kulturze. W 2012 roku wydaliśmy jego Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u. Nieco później poznaliśmy Krzysztofa jako świetnego biografa i autora książek Seksbomby PRL-u (2014), Demony seksu (2015), Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). A o jego wyczuciu i kunszcie redaktorskim przekonaliśmy się, pracując z Krzyśkiem nad zbiorem reportaży Mulat w pegeerze (2011).

Teraz Krzysztof Tomasik wystąpi w nowej roli. Jako redaktor inicjujący będzie pracował z autorami i autorkami, będzie towarzyszył procesowi powstawania książek od etapu pierwszego pomysłu, szkicu, początkowej wersji tekstu.

Cieszymy się, że wydawnictwo będzie pracować z odważnym publicystą i biografem, z kumplem, którego znamy od lat.

Zapraszamy do współpracy nowe autorki i nowych autorów.

Zespół Wydawnictwa Krytyki Politycznej

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.

Komentarze archiwalne

  1. tacy jak ty nie wiedzą co to normalność i wolność więc spadaj possać proboszczowi