Kraj

Leder o protestach: wiadomość zła, dobra i lepsza

Kaczyński nie ma mandatu większości. I już raczej go nie uzyska. Dlatego właśnie demokrację będzie łamał brutalniej niż Orban.

Czwartkowe protesty w Warszawie [fotorelacja]

Pod Pałacem Prezydenckim, pod Sejmem. W stolicy protestowano przeciwko zmianom w prawie dotyczącym sądownictwa.Fot. Marta Modzelewska

Wielka Rewolucja Narodowa

Razi mnie obecność jedynie biało-czerwonych flag i powszechność odwołań do narodu i polskości, a także to, że wydaje się to razić tylko mnie.

Młodzi na ulicy, czyli PiS wkurzył już prawie wszystkich

Demo ze świecami bardziej przypomina Czarny Protest niż KOD i dlatego PiS powinien się martwić – pisze Agnieszka Wiśniewska.
Fot. Jakub Szafrański
manifa0817-mmodzelewska

Lewica i kwestia socjalna

Reakcją lewicy na kryzys roku 2008 było wysunięcie na pierwszy plan pogardzanego „rozdawnictwa” i wyciszanie „kulturowego lewactwa”. Nie tędy droga!

Cezary Tomczyk

„Nowy” wyborczy superplan PO [list]

Na spotkaniu z politykami PO nie padło ani słowo o programie partii, nic o wartościach, ale za to dostaliśmy solidną, bardzo solidną dawkę szczucia PiS-em.

Koniec kapitalizmu jest możliwy

Brak radykalnej wizji zakończenia nierówności i niesprawiedliwości sprawia, że partia sama skazuje się na dryfowanie. Jakub Danecki odpowiada swoim krytykom.

Parada Równości 2017 Make Warsaw Proud!

– Popierałam paradę zawsze. Zresztą ja się wywodzę z czasów, kiedy homoseksualizm nie był czymś złym – mówiła nam podczas parady jednak z uczestniczek.

Parada Równości 2017

17. Parada Równości przeszła w sobotę 3 czerwca ulicami Warszawy.

10 materiałów wyborczych, które warto pamiętać

4 czerwca 1989 (poza tym, że zdaniem niektórych skończył się komunizm) zaczął się trwający do dziś festiwal politycznych produkcji telewizyjnych, dzięki którym nasze życie nabrało nowych barw.