Kraj

1024px-Warszawa_trasa_toruńska

Czy da się zbudować w Warszawie 50 tysięcy mieszkań?

„Najpierw trzeba przypomnieć sobie, że miasto służy do życia, a nie do podróżowania autem po centrum”.Grzegorz Gajda
Michał Sutowski

PiS nie zastąpi lewicy [rozmowa z Sutowskim]

Z Michałem Sutowskim rozmawia Jarema Piekutowski.Jarema Piekutowski

Drath: Pokażemy, że jest trzecia, lewicowa siła w Warszawie

Rozmowa z Justyną Drath, kandydatką na wiceprezydentkę porozumienia Wygra Warszawa.

Gejerel w IPN-ie

Kiedy w IPN-owskiej wyszukiwarce wpisze się słowo „homoseksualizm”, pojawia się kilka stron wyników. Pierwsze strony to liczący 27 nazwisk „wykaz imienny homoseksualistów zamieszkałych na terenie miasta stołecznego Warszawy”.

Obóz dla klimatu: to nie eksperci uratują świat

Obóz dla Klimatu, czerpiąc z doświadczeń ruchów takich jak Obóz dla Puszczy, pokazuje, że każdy i każda z nas może mieć wpływ na realne działania.Karolina Woźniak
KP-sharing-image

Roś: Trybunał i działkowcy – wyrok zapadł?

Trybunał Konstytucyjny uchylił 24 z 50 artykułów ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Sejm ma 18 miesięcy na poprawienie ustawy. Obecnie mamy w kraju 966 tysięcy ogródków działkowych, czy wkróce na ich teren wkroczą deweloperzy? Tekst Doroty Roś.

KP-sharing-image

Łódź, lipiec-sierpień: Letnia czytelnia na placu Wolności

Już po raz czwarty rusza Wakacyjna Czytelnia Krytyki Politycznej na placu Wolności. W każdą sobotę i niedzielę, od 16.00 do 20.00
przy dobrej pogodzie, zapraszamy do wygodnej lektury na fotelach i pod
parasolami książek Wydawnictwa KP, Muzeum Miasta Łodzi, Korporacji
Ha!art i wielu innych.

KP-sharing-image

Kluby KP: Letnie czytelnie

W wakacje zapraszamy do Letnich czytelni Krytyki Politycznej. Znajdziecie nas w Białystoku (Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego), Cieszynie (przed Świetlicą „Na granicy”), Gdyni (plaża obok kawiarni F. Minga), Łodzi (pl. Wolności), Toruniu (pl. Rapackiego), a także w Katowicach podczas Off Festivalu 3-5 sieprnia i w CSW Kronika w Bytomiu.

KP-sharing-image

Raporty z konsultacji w Łodzi i Gdańsku

Od jesieni 2011 do wiosny 2012 Kluby KP prowadziły konsultacje społeczne w Łodzi i Gdańsku. W Łodzi zaprosiliśmy mieszkańców do rozmowy i warsztatów na temat nowego kształtu ul. Tuwima/Struga, w Gdańsku na temat Placu Waryńskiego. Zapraszamy do lektury Raportów z przebiegu obu konsultacji.

KP-sharing-image

Łódź, 18 lipca: Ewa Partum w Łodzi

Klub Krytyki Politycznej w Łodzi wraz z Muzeum Sztuki zapraszają 18 lipca, w środę, na dwa wydarzenia wokół wizyty Ewy Partum w Łodzi. Pierwszym jest otwarta akcja Legalizujemy przestrzeń! na placu Wolności o g. 17.30, drugim – dyskusja w ms2, ul. Ogrodowa 19 o g. 19.00 z udziałem Ewy Partum, Angeliki Fojtuch, Aleksandry Kubiak (Grupa Sędzia Główny) oraz Anki Leśniak. Prowadzenie: Ewa Tatar i Joanna Sokołowska.

KP-sharing-image

Nauczyciele zarabiają sto tysięcy miesięcznie!

„Tyle zarabia rekordzista naszego zestawienia: szkoła publiczna, gimnazjum, Ostrołęka, 27 godzin (2500 zł), w maju wygrał na loterii„. Absurdalne? Nie tak bardzo

KP-sharing-image

Ulica przestrzenią teatru i rewolucji

Co charakteryzuje polski teatr uliczny? Goście: Lech Raczak, Romuald Wicza-Pokojski, Elwira Twardowska, Igor Stokfiszewski, Mirosław Baran.