Kraj

Piotr-Ikonowicz

„Złączę miasto Wisłą podzielone”, czyli Ikonowicz idzie na prezydenta

„SLD i Rozenek od dawna nic nie mają wspólnego z lewicą, a skoro Jan Śpiewak uważa, że mieszkanie za 1400 zł czynszu jest tanie, to też nie ma”.
Beata Siemieniako

Prawo do Prawa – kancelaria społecznie zaangażowana

„Umówiliśmy się, że działalność zarobkowa nigdy nie będzie się odbywać kosztem misji bycia pożytecznym”.
rafal-wos-grzegorz-sroczynski

Sierakowski: I kto tu jest symetrystą?

Zawieszenie działu opinii w Gazeta.pl to ciężki błąd mediów liberalnych, które gwałcą własne zasady. I prowadzą jednocześnie bardzo złą politykę.
pp_22092018w2

Gambit amerykański. Co oznacza spotkanie Dudy z Trumpem?

PiS stawia wszystko na jedną kartę – sojusz z Donaldem Trumpem w kontrze do Unii Europejskiej.
poczatek-roku-morawiecki

Chaos w systemie edukacji. Rok drugi [rozmowa z Justyną Suchecką]

Lekcje do 17.30, przeładowany program, zbyt dużo prac domowych, odpływ uczniów do szkół niepublicznych, wzrost nierówności – czy to cała prawda o polskiej szkole 2018/2019?

Occupy!

W czwartek, 8 listopada, zapraszamy do Wrocławia na dwa wydarzenia – w Falansterze dyskusja o ruchu Occupy, a w Dolnośląskim Centrum Filmowym pokaz filmu „Gnarr na prezydenta” i rozmowa „Polityka jako performance”.

Diaz – wolny wybór to fikcja

Przedpremierowy pokaz filmu „Diaz. Prelekcję przed projekcją wygłosi Michał Gauza (KP Łódź). 12 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Świetlica KP w Łodzi.

Otwarcie księgarni i czytelni Na Granicy

W programie: „Kochaj i rób!” – spotkanie z Kingą Dunin (5 listopada, godz. 18.00) oraz koncert zespołu Transola.

Uniwersytet Krytyczny: Gejerel na żywo. Lesbijki

Seminarium prowadzi Krzysztof Tomasik – publicysta, biografista, badacz polskiego homoseksualizmu. 8 listopada, czwartek, godz. 19.00, Świetlica KP, ul. Nowe Ogrody 35.

Spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem

Rozmowy o braku… gejowskiej historii. Spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem, autorem książki Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u. Prowadzenie: Bartek Lis.

Pułapki partycypacji

Goście: Joanna Erbel, Maria Klaman, Weronika Śmigielska. Prowadzenie: Michał Wszołek. 12 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Massolit Books & Cafe, ul. Felicjanek 4, Kraków

Przedpremierowy pokaz filmu „Diaz”

Szczyt państw G8 w Geniu widziany oczyma Daniele Vicariego. Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Diaz”. 22 listopada, czwartek, godz. 18.00, Gniezno