Kraj

kocham-szanuje-dorota-gardias

Przemoc tuż za ścianą

Celebrytki zmyją makijaż i wrócą do bezpiecznych domów. I tak ma być. Każda z nas powinna móc wrócić do bezpiecznego domu. Katarzyna Paprota o kampanii „Kocham. Szanuję”. Katarzyna Paprota
Bogdan Chazan. Fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons

Rozciągalne sumienie konsultanta Chazana

Powołanie Chazana na stanowisko konsultanta ds. ginekologii i położnictwa to kolejny krok PiS w stronę urządzenia Polkom piekła we własnym kraju.

Rząd podpisał porozumienie sam ze sobą?

W Sejmie trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych, pod Sejmem – demonstracja poparcia protestujących. Dorota Próchniewicz
Walka-z-Szatanem

Diabeł jest wszędzie, a zwłaszcza w waginie, czyli czas zdelegalizować egzorcyzmy

W wielu polskich kościołach w piwnicach znajdują się specjalne stoły wyposażone w pasy do krępowania kończyn ludzi opętanych przez diabła.Artur Nowak

Wyjdźmy z okopów [Puto rozmawia z Matyją]

Jesteśmy w pułapce rozdętego do granic konfliktu politycznego, który rozgrywa się między PO i PiS – dwiema partiami centroprawicowymi, które w genezie były do siebie bardzo podobne.
KP-sharing-image

Erbel: Czas na Ministerstwo Miast

W II Kongresie Ruchów Miejskich udział wzięło ponad 200 osób z około 100 organizacji. To dwa razy więcej niż rok temu. 

KP-sharing-image

Manifest Ministerstwa Miast

My, uczestnicy II Kongresu Ruchów Miejskich, powołujemy dzisiaj nowe Ministerstwo Miast. Robimy to sami, ponieważ ani rząd, ani parlament nie chcą zająć się naszymi problemami.

Żegnamy Annę Laszuk

Niektórzy z nas się z Anią przyjaźnili, większość znała Ją z widzenia. Była radosna, promienna, energiczna. I taka będzie dla nas zawsze.

KP-sharing-image

Orsz-Wolf: Superman Złota Rączka

Nasz superbohater działa na konkretnym terenie i rzadko wypuszcza się dalej.

KP-sharing-image

Głuszczenko, Nowak – Sowiety od kuchni

O politycznym charakterze gastronomii z autorką książki „Sowiety od kuchni. Mikojan i radziecka gastronomia” porozmawia Maciej Nowak, krytyk kulinarny.

KP-sharing-image

Larczyński: Dlaczego rower?

Politycy, także samorządowi, postrzegają
rzeczywistość przez pryzmat samochodu, bo tylko nim się poruszają po mieście. To dlatego nawet w Gdańsku, rowerowej stolicy Polski, polityka urbanistyczna podporządkowana jest transportowi samochodowemu. Tekst Tomasza Larczyńskiego.

Po pierwsze – dobro dziecka!

Gdy chcesz dziecko do żłobka czy przedszkola, nie licz na władze lokalne ani państwo. Sprawę „Zaczarowanej Krainy Puchatka” komentuje Paweł Rudnicki.

Blokada politycznego rozumu

Żaden polityk nie odważy się sprzeciwić rozwiązaniom, które mają w założeniu chronić dzieci. Ale co jeśli wcale tak nie działają? Tekst Katarzyny Szymielewicz.

Muzeum nie może być zakładnikiem!

MSN zostało wzięte za zakładnika, za pomocą którego deweloper stara się wymusić na władzach miasta korzystne dla siebie rozwiązania.