Kraj

Nie ufaj Ryszardowi, czyli najntisy Teraz!

Petru jest jak Szyszko ekonomii politycznej: z niewzruszoną pewnością siebie głosi idee, które cywilizowany świat dekadę temu uznał za skamieliny intelektualne.
Marsz dla klimatu w Katowicach, COP24. Fot. Jakub Szafrański

Fotorelacja: Marsz dla klimatu w Katowicach

Kilka tysięcy osób przeszło w sobotę ulicami Katowic w Marszu dla Klimatu – proteście przeciwko opieszałości rządów w walce z globalnym ociepleniem.
Ulica Dąbrowszczaków w Warszawie. Fot. Telewizja Polsat

Co dalej z ulicą Dąbrowszczaków w Warszawie?

W piątek 7 grudnia Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrzy skargi kasacyjne w sprawie zmian nazw warszawskich ulic, których dokonano w ramach procesu tzw. dekomunizacji.Michał Kulka-Kowalczyk

Rodzina Corvino, czyli kto Krulem po Krulu?

Jacek Wilk „masakruje” w sejmie, Dobromir Sośnierz „orze” w Brukseli, Konrad Berkowicz „gasi” konkurentów w Krakowie, Michalkiewicz walczy z masonami, a Wipler jest już poza polityką. Dziś przegląd bytów z zaplecza Słońca Libertarianizmu.

PiS kłamie, bo musi, albo czemu węgiel nie szkodzi

Przyszłość naszych płuc i krtani, o temperaturze Ziemi nie wspominając, to sprawa zbyt poważna, by ją zostawić Romanowi Giertychowi i Grzegorzowi Schetynie.

Pokaz filmu „Z daleka widok jest piękny”

To najprawdopodobniej jedyna okazja, żeby obejrzeć film na dużym ekranie w Ostrowcu. Wstęp wolny! 9 lutego, godz. 13.00, Kino Etiuda, al. 3 maja 6, Ostrowiec Świętokrzyski.

Pełnia życia w Koszalinie – debata

Dlaczego mimo organizowania tak wielu wydarzeń kulturalnych, zainteresowanie nimi jest małe? Zapraszamy na rozmowę o życiu kulturalnym w Koszalinie.

Afryka: zachwyty i wątpliwości

Niedawne opowieści o straconym kontynencie były przesadzone – o Afryce pisze na łamach „Dziennika Opinii” Szymon Pytlik z Klubu KP w Opolu. Polecamy tekst!

Historii nie włożysz do garnka

Politycy wolą paradować przed pomnikami niż walczyć z zamykaniem szkół – pisze na gniezno.com.pl Paweł Bartkowiak z Klubu Krytyki Politycznej.