Kraj

Profesjonalizm [Skarżyński polemizuje z Sierakowskim]

Uważam, że Sierakowski, partia Razem i Rakowiecki zupełnie nie mają racji, a decyzja „Polityki” w sprawie Wosia i Agory w sprawie Sroczyńskiego jest prawidłowa.Stanisław Skarżyński
Sławomir Sierakowski

Liberalizm tylko dla liberałów? [Sierakowski odpowiada Skarżyńskiemu]

Im bardziej się różnimy z Wosiem i Sroczyńskim, tym bardziej czuję się zobowiązany, żeby bronić ich głosu.
Piotr-Ikonowicz

„Złączę miasto Wisłą podzielone”, czyli Ikonowicz idzie na prezydenta

„SLD i Rozenek od dawna nic nie mają wspólnego z lewicą, a skoro Jan Śpiewak uważa, że mieszkanie za 1400 zł czynszu jest tanie, to też nie ma”.
Beata Siemieniako

Prawo do Prawa – kancelaria społecznie zaangażowana

„Umówiliśmy się, że działalność zarobkowa nigdy nie będzie się odbywać kosztem misji bycia pożytecznym”.
rafal-wos-grzegorz-sroczynski

Sierakowski: I kto tu jest symetrystą?

Zawieszenie działu opinii w Gazeta.pl to ciężki błąd mediów liberalnych, które gwałcą własne zasady. I prowadzą jednocześnie bardzo złą politykę.

Jak poskromić słonia prawicy

Jeśli chcemy zlikwidować krzywdzące nierówności, to dlaczego mamy taki problem ze zdobyciem poparcia tych pokrzywdzonych?

„Z daleka widok jest piękny” – pokaz filmu

Jako Klub KP w Gnieźnie na początek roku zapraszamy na mocne kinowe uderzenie – film Anki i Wilhelma Sasnali. 18 stycznia, piątek, godz. 18.30, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Pokaz filmu „Z daleka widok jest piękny”

Pokaz filmu Anny i Wilhelma Sasnalów, laureata nagrody „Nowe Filmy Polskie” na 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 19 stycznia, sobota, godz. 17.00, Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Majmurek: Pułapki nostalgii

Zamiast widma Gierka potrzebujemy dziś silnych, egalitarnych ruchów społecznych. Wokół żadnego z dawnych pierwszych sekretarzy ich nie zbudujemy.

Podolska: Największy problem Łodzi to pseudokibice

Gdyby władze, policja i służby miejskie solidnie wzięły się za wandali, Kolorowa Tolerancja nie byłaby potrzebna – mówi Joanna Podolska.

Normalnie

W końcu wyszedł. Nagi i czysty. Spokojny. Tym razem zaczął od peruki. Na końcu dodał kropkę nad „i”, przesuwając czerwoną pomadką po swoich wąskich ustach.
W końcu jest normalnie.

Nadzorować i karać

Parlament rozpoczął rok od ekspresowego uchwalenia prawa spod znaku autorytarnej dyscypliny.Tak jakby polityczny zegar cofnął się o dobre sto lat.