Kraj

Dziewuchy Dziewuchom – baśń o pewnej prywatyzacji z nieprostym morałem

Kiedy logika działań w biznesie i relacji w sferze prywatnej przesącza się do sfery działań obywatelskich, mamy „obywatelski prywatyzm”.
Przemysław Sadura

Sadura: Zerwijmy z tradycją zaczynania każdej reformy edukacji od zaorania tego, co zbudowali poprzednicy

Dawne reformy edukacji były w interesie ludu, ale wbrew jego woli, ta zaś jest wbrew jego interesom, choć z jego poparciem. Rozmowa z Przemysławem Sadurą.
Sejm. Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Fot. Jakub Szafrański

Protestuję w tej sprawie już od 12 lat. Na ulicach, w Sejmie, gdzie się da

W Sejmie trwa protest okupacyjny osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Z protestującymi rozmawiał Jakub Szafrański.
Andrzej Leder, Sławomir Sierakowski. Fot fot. Grzegorz Mehring / ECS, Krytyka Polityczna

Obywatelu, czyście oszaleli?! [Sierakowski rozmawia z Lederem]

Dlaczego, jak tylko przyszedł Kaczyński i podważył dotychczasowy porządek, to lud, zamiast posłuchać o potrzebie demokracji w Polsce, rzucił się na nas z zębami?

Bendyk: Atlas planetarnej przemocy

Narodowcy w Sali BHP Stoczni Gdańskiej nie są wyrazem okrutnego paradoksu i złośliwości historii, tylko jej logicznym zwieńczeniem.

Historia jednej napaści

Mili obywatele, nie łudźcie się, że dostało się jakimś lewakom ze skłotu czy gejom i lesbijkom. O ataku NOP-u na Wagenburg we Wrocławiu piszą Marta Karaś i Przemysław Witkowski.

Czy wszyscy staniemy się Niemcami?

Spotkanie w Warszawie w ramach serii debat Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i …

KP-sharing-image

Ludu Europy, powstań!

Goście: Vasyl Cherepanyn, Paolo Do, Héctor Huerga González, Maria Klaman, Igor Stokfiszewski. 21 listopada, środa, godz. 19.00, Świetlica KP w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku.

KP-sharing-image

To my jesteśmy ludem! Ruchy społeczne w Europie

Spotkanie w Warszawie w ramach serii debat „Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i nowe …

KP-sharing-image

Polska – Czechy: Pomoc – zmiana – kultura

Goście: Rafał Bakalarczyk, Dolores Czudkova, Robert Cieślar, Jakub Moliński. 19 listopada, poniedziałek, godz. 18.00, Księgarnia/Czytelnia „Na Granicy”, ul. Zamkowa 1.

KP-sharing-image

Kongres Kultury i Komunikacji

Pierwsze na taką skalę cieszyńskie spotkanie w sprawie kultury. 6 grup tematycznych, 6 liderów lokalnych, 6 ekspertów zewnętrznych. 30 listopada – 1 grudnia.

Przedpremierowy pokaz filmu „Diaz”

Szczyt państw G8 w Geniu widziany oczyma Daniele Vicariego. Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Diaz” (Francja, Włochy, Rumunia 2012).