Kraj

Drath: Pokażemy, że jest trzecia, lewicowa siła w Warszawie

Rozmowa z Justyną Drath, kandydatką na wiceprezydentkę porozumienia Wygra Warszawa.

Gejerel w IPN-ie

Kiedy w IPN-owskiej wyszukiwarce wpisze się słowo „homoseksualizm”, pojawia się kilka stron wyników. Pierwsze strony to liczący 27 nazwisk „wykaz imienny homoseksualistów zamieszkałych na terenie miasta stołecznego Warszawy”.

Obóz dla klimatu: to nie eksperci uratują świat

Obóz dla Klimatu, czerpiąc z doświadczeń ruchów takich jak Obóz dla Puszczy, pokazuje, że każdy i każda z nas może mieć wpływ na realne działania.Karolina Woźniak
Leszek-Bubel

Tania beka i antysemityzm. A jakby potraktować Leszka Bubla poważnie?

Przemysław Witkowski zstępuje do prawdziwej głębi wielkiej prawicowej szurii.

Na rowerze po normalne życie

Każdy, kto wyjeżdżał szukać pracy za granicą, wie, jak ułatwia życie imigranta rower.

Dziarski marsz do tyłu

Podobno Kodeks pracy jest anachroniczny, a osłabiając pozycję pracowników, będziemy bardziej konkurencyjni. Ale to właśnie jest myślenie anachroniczne.

Apelujemy o wydłużenie urlopów ojcowskich

Nieuregulowanie kwestii wykorzystania urlopu oznacza, iż w praktyce będą go brać niemal wyłącznie kobiety – list otwarty do premiera.

KP-sharing-image

Ekonomia kultury – dyskusja

Zapraszamy na dyskusję o kondycji kultury w Zielonej Górze. Z przedstawicielami instytucji kultury rozmawiać będziemy o tym, kto jest zaangażowany w tworzenie kultury w mieście.

Klub Filmowy LGBT | W zwierciadle złotego oka

Pokaz filmu Johna Hustona i dyskusja prowadzona przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego. 28 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p.

Gdula: System dla lekko chorych

Duży warszawski szpital właśnie zwolnił kilku specjalistów. Zdziwiło to pracowników, bo wymówienia dostali doświadczeni lekarze. Ja się jednak wcale nie dziwię.

Od Prasowego do Cafe Kryzys

19 grudnia 2012 mija rok od społecznego otwarcia baru „Prasowego”. Co przez ten czas zmieniło się w warszawskiej polityce miejskiej? Co zostało do zrobienia?

Elastyczni, niepewni, wypaleni

Praca po dwanaście godzin? Prędzej czy później zapłacimy za to w postaci rent czy większych wydatków na zdrowie – mówi Piotr Ostrowski.

KP-sharing-image

Klub Filmowy LGBT | Dla utraconego żołnierza

Pokaz holenderskiego filmu w reżyserii Roelanda Kerbosha. Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki. 17 grudnia, godz. 19.00, ul. Foksal 16, II p.