Kraj

Mateusz Morawiecki

PiS zalewa Polaków marzeniami o Europie, wyższych płacach i szczęśliwej klasie średniej

Faza obsługiwania twardego elektoratu ustępuje teraz fazie urabiania centrum.
dariusz-gzyra

Prawo do mięsa (i innych tradycyjnych wartości)

Dlaczego dobrowolnie zrzekać się praw do jednego z ważniejszych słów tego świata, prawa do mięsa? Czy to nie kapitulacja?
szpital

Ukryte koszta outsourcingu

Na przykładzie outsourcingu usług takich jak sprzątanie, pranie czy dostarczanie jedzenia w szpitalach widać, jakie są konsekwencje wdrażania idei „taniego państwa”.
Fot. mrhayata, flickr.com

Drogi alimenciarzu, tu Twoje dziecko [list]

Do 18. roku życia mimo tego, że miałam świadomość, że nie płacisz alimentów i robi to za Ciebie państwo, dzięki wspaniałej kobiecie, mojej mamie, nie interesowało mnie to, jak odbywa się ich przyznawanie. Sara Sitko

Zdarza się, że prowadzący wychowanie do życia w rodzinie wstydzą się słowa „seks”

Żyjemy w bardzo konserwatywnych czasach, ale ich plusem jest aktywizacja rodziców, którzy mogą być motorem ważnej zmiany – mówi Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych Ponton.Marta Knaś

Do opętania jeden krok

Z łamów miesięcznika „Egzorcysta”, portali internetowych Fronda.pl, Wpolityce.pl unosi się co jakiś czas niepokojący zapach siarki. Z „Egzorcysty” nawet permanentnie.

Co możemy zrobić lepiej? – ankieta

Zorganizowaliśmy w Łodzi dziesiątki dyskusji, projekcji, akcji, w których wzięli Państwo udział. Chcemy wiedzieć, co moglibyśmy zrobić lepiej.

Chcemy budować środowisko lewicowe

Na łamach „Miasta” współtwórca Klubu KP w Koszalinie opowiada o budowaniu przestrzeni do dyskusji.

Odgórne zmiany już nie wystarczą

Indywidualne strategie życiowe to za mało wobec współczesnych wyzwań – mówi Wolfgang Templin. Fundacja Heinricha Bölla w Polsce obchodzi właśnie dziesięciolecie.

Fuksy i kiksy

Ks. Stryczek jest zatroskany pustką w życiu pracowników korporacji. Jeśli menadżerowie chcą wypełnić pustkę w życiu, mogą do siebie i swoich kontrahentów zaprosić np. inspekcję pracy i zastosować się do jej wskazań.

„Muzykoteka”: warsztaty połączone z dyskusją

Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez NInA i Muzykotekę Szkolną już w piątek 8 lutego o godz 18:00 w siedzibie Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16

Zbombardowani konfliktem

Liczba zagrożonych bezrobociem albo przytłoczonych kredytami jest dzisiaj ogromna. To przekłada się na liczbę korzystających z usług psychiatrów.

Pokaz filmu „Z daleka widok jest piękny”

Zapraszamy na film Anny i Wilhelma Sasnalów zagrodzony na 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W poniedziałek, w toruńskim klubie Od Nowa.