Kraj

Profesjonalizm [Skarżyński polemizuje z Sierakowskim]

Uważam, że Sierakowski, partia Razem i Rakowiecki zupełnie nie mają racji, a decyzja „Polityki” w sprawie Wosia i Agory w sprawie Sroczyńskiego jest prawidłowa.Stanisław Skarżyński
Sławomir Sierakowski

Liberalizm tylko dla liberałów? [Sierakowski odpowiada Skarżyńskiemu]

Im bardziej się różnimy z Wosiem i Sroczyńskim, tym bardziej czuję się zobowiązany, żeby bronić ich głosu.
Piotr-Ikonowicz

„Złączę miasto Wisłą podzielone”, czyli Ikonowicz idzie na prezydenta

„SLD i Rozenek od dawna nic nie mają wspólnego z lewicą, a skoro Jan Śpiewak uważa, że mieszkanie za 1400 zł czynszu jest tanie, to też nie ma”.
Beata Siemieniako

Prawo do Prawa – kancelaria społecznie zaangażowana

„Umówiliśmy się, że działalność zarobkowa nigdy nie będzie się odbywać kosztem misji bycia pożytecznym”.
rafal-wos-grzegorz-sroczynski

Sierakowski: I kto tu jest symetrystą?

Zawieszenie działu opinii w Gazeta.pl to ciężki błąd mediów liberalnych, które gwałcą własne zasady. I prowadzą jednocześnie bardzo złą politykę.

Przydałby się przeciąg

W Zielonej Górze potrzebna jest oferta kulturalna, która będzie kontrowersyjna, zmusi do redefinicji, zaburzy rutynę codzienności.

Przestańmy jęczeć

Sami jesteśmy odpowiedzialni za to, co się dzieje. Ustawa o związkach partnerskich dotyczy naszego pokolenia – pisze na łamach „Dziennika Opinii” Justyna Drath z Klubu KP w Krakowie.

Nowicka: Gra toczy się dalej

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że decyzja Palikota mnie nie zabolała. Ale jest, jak jest. Już myślę o tym, jak przeorganizować moją pracę w Sejmie – mówi Wanda Nowicka.

Przestańmy jęczeć!

Sami jesteśmy odpowiedzialni za to, co się dzieje. Ustawa o związkach partnerskich dotyczy przecież przede wszystkim naszego pokolenia.

Szymielewicz: Nie daj się sprzedać Facebookowi

Rozmowa z Katarzyną Szymielewicz, prezeską Fundacji Panoptykon, współpracowniczką ISZ i publicystką „Dziennika Opinii” w „Gazecie Wyborczej” z 26–27 stycznia.

Kto się boi kolejarzy?

Czemu z taką nienawiścią patrzymy na pracowników, którzy walczą o swoje prawa socjalne? Polecamy opublikowany w „Dzienniku Opinii” komentarz Michała Wszołka z Klubu KP w Krakowie.