Miasto

Warsztaty z praw pracowniczych

Bezpłatne szkolenie "Trening samodzielnego radzenia sobie w procesie dochodzenia praw pracowniczych" skierowane do osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy w piątek i sobotę, 10 11 czerwca do Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku) na bezpłatne warsztaty „Trening samodzielnego radzenia sobie w procesie dochodzenia praw pracowniczych”.

W kwietniu, maju, sierpniu oraz wrześniu każdorazowo zostanie przeszkolonych 15 osób w każdym z trzech miast: Krakowie, Gdańsku oraz Poznaniu. Łącznie w każdym mieście przeszkolonych zostanie 60 osób. Dodatkowo powstanie internetowy portal praw pracowniczych, na którym porad prawnych udzielać będą specjaliści.

Program:

Piątek, 10 sierpnia, godz. 17.00 20.00
1. Prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy.
2. Prawdy i mity o rynku pracy osób niepełnosprawnych.
3. Praca w warunkach chronionych czy na rynku otwartym.

Sobota, 11 sierpnia, godz. 9.00 – 16.00
1. Sytuacje sporne z pracodawcą i niekonfrontacyjne sposoby radzenia sobie z nimi: asertywność, negocjacje, mediacje.
2. Warsztaty z formułowania korespondencji formalnej.
3. Sytuacje sporne z pracodawcą i konfrontacyjne sposoby radzenia sobie z nimi: PIP, Inspekcja BHP, Sąd Pracy, Związki Zawodowe, Rzecznik Praw Obywatelskich, ZUS.
4. Metody aktywności społecznej.
5. Warsztaty z formułowania skarg i pozwów do Sądów Pracy.
6. Indywidualne konsultacje i pytania.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma materiały dydaktyczne, w tym pendrive oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Przewidziano rownież catering – całodzienny serwis kawowy oraz lunch.

Karta zgłoszeniowa i formularz uczestnictwa dostępne tutaj .

Zgłoszenia prosimy dostarczyć:

– faxem: 58/690-78-18,
– pocztą e-mail na adres: [email protected],
– pocztą tradycyjną na adres Fundacji,
– bezpośrednio do biura Fundacji.

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie specjalista ds. szkoleń Karolina Szröder, tel. 58/ 690-70-88, e-mail: [email protected].

Warsztat jest realizowany przez Fundację Aktywności Zawodowej w ramach projektu ,,Pracodawco, znam swoje prawa – rozwój świadomości obywatelskiej wśród osób niepełnosprawnych” i jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij