Miasto

Maj w Krytyce Politycznej w Trójmieście

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w maju przygotowała 23 wydarzenia. W naszym programie znajdziecie spotkania odbywające się w naszej siedzibie, jak i w innych trójmiejskich lokalizacjach.

Szczególnie interesująco zapowiada się rozmowa z artystką i kuratorką sztuki z Ukrainy – Oksaną Briukhovetską, które odbędzie się 17 maja. Temat spotkania to “Ukraina – sztuka i feminizm. Tekstylia jako manifest polityczny”. Oksana Briukhovetska w swojej pracy artystycznej i ogólnospołecznej stara się przedstawić w szerokim kontekście problematykę feminizmu i gender.

Jesteśmy ciekawi, co nowego na rynku księgarskim. Dlatego proponujemy Wam trzy spotkania na ten temat, ale tylko jedno w Świetlicy, w czwartek 18 maja. W ramach wydarzeń Klubu Sąsiedzkiego Anna Strzałkowska zaprosi do rozmowy Nataszę Kosakowską – Berezecką i Tomaszem Bestą, autorów książki Między grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią.

Maj tęczowym miesiącem

W Sopotece, we wtorek 23 maja spotkają się autorzy dwóch publikacji Wydawnictwa Krytyki Politycznej, Marta Abramowicz i Krzyszof Charamsa. Rozmowa poświęcona będzie książce

Podczas Trójmiejskich Dni Równości w Świetlicy odbędą się projekcje dwóch filmów. W poniedziałek, 22 maja – L.Poetki – film dokumentalny o lesbijskich poetkach zaprezentują twórczynie Monika Rak i Agnieszka Małgowska. Spotkanie poprowadzi prof. Ewa Graczyk. W środę, 24 maja zapraszamy na emisję filmu Paryż płonie o kulturze drag, o której rozmawiać będą Bartosz Górski, Anna Kłonkowska i Katarzyna Dułak. W dniu Marszu Równości, 27 maja zachęcamy Was do spędzenia czasu w Letniej Czytelni, którą przygotujemy na Placu Zebrań Ludowych skąd ruszy przemarsz.

Trenujemy

W programie Klubu Sąsiedzkiego – Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska prowadzimy bezpłatne porady prawne, próby amatorskiego Chóru TAK, zajęcia nordic walking oraz jogę. Przyjdźcie do nas!

plakat-maj 2017

Komentarze

Uzupełnij wszystkie pola w formularzu.
Nie wystarczy wiedzieć - trzeba rozumieć.Wspieraj nas!