Miasto

Łódź, 5 czerwca: Bendyk – Bunt w szkole, szkoła w sieci

Zapraszamy na wykład Edwina Bendyka Bunt w szkole, szkoła w sieci o mechanizmach komunikacyjnych, samoorganizacji i hierarchiach wartości pokolenia ACTA, który rozpoczyna nowy cykl Uniwersytetu Krytycznego: Pracownię Nowej Edukacji.

5 czerwca, wtorek, g. 18:00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101.

Jak uczyć dzieci sieci? Czy wiedza jest ciągle ważna? Po co nam edukacja? Co łączy nauczycieli i uczniów?
5
czerwca o godz. 18:00 zapraszamy do Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi na wykład Edwina Bendyka Bunt w szkole, szkoła w sieci o mechanizmach komunikacyjnych, samoorganizacji i hierarchiach wartości pokolenia ACTA, który rozpoczyna cykl Uniwersytetu Krytycznego: Pracownię Nowej Edukacji.


Protesty w sprawie ACTA pokazały, że istnieją wartości definiujące pokolenie dzisiejszych licealistów i studentów. Wolność korzystania z informacji, swoboda ekspresji, umiejętności komunikacyjne – te wszystkie cechy stanowią aktualne wyznaczniki tożsamości nowego pokolenia. Jednocześnie te same elementy są deficytowe w obecnym systemie szkolnictwa.
Pogodzenie racji różnych pokoleń jest jednym z najciekawszych wyzwań rozwojowych stojących obecnie przed polskim szkolnictwem. Pedagogika musi wypracować nowe narzędzia komunikacji i dydaktyki, włączające pokolenie cyfrowe w fizyczną rzeczywistość.

Edwin Bendyk – dziennikarz (m.in. redaktor „Polityki”), publicysta zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne. Autor książek Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu, Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności czy Antymatrix – człowiek w labiryncie sieci. Kieruje Ośrodkiem Badań Nad Przyszłością w Collegium Civitas. Gospodarz bloga Antymatrix.

O cyklu
Edukacja jest jednym z
tematów, w których splatają się przestrzeń publiczna i prywatna. Tu
również przebiega granica między modernizacją a tradycjami. Tutaj też
pojawiają się podziały na wykluczonych i uprzywilejowanych. Edukacja
jest zbyt ważną rzeczą, aby o niej milczeć.
W Pracowni Nowej Edukacji pokazujemy nowe horyzonty pedagogiki, skupiając się na tym, co
możliwe w łódzkich realiach. Zapraszamy nauczycieli, rodziców i
wszystkie osoby zainteresowane problematyką edukacyjną.

Sfinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
lodz-kreuje

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij