przeniesmy-granice

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” wraz z przyjaciółmi zajmującymi się kulturą, edukacją i rzemiosłem rozpoczyna działalność w nowym miejscu. Aby to zrobić potrzebujemy Waszej pomocy finansowej!

W listopadzie musieliśmy opuścić GRANICĘ, czyli budynek dawnego przejścia granicznego na Moście Przyjaźni w Cieszynie, gdzie działaliśmy od 2009 roku.

Udało nam się znaleźć nową przestrzeń z ogromnym potencjałem (i blisko naszych odbiorców!) oraz wspaniałych partnerów, którzy chcą współtworzyć ją razem z nami. W grudniu przeprowadzamy remont.

Poza siłą i entuzjazmem, potrzebujemy jednak Waszego wsparcia.

DAROWIZNĘ MOŻNA PRZEKAZAĆ ON-LINE

>>Bezpiecznie i szybko<<

JAK MOŻECIE NAM POMÓC?

Dokonać dobrowolne wpłaty na konto:

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
DNB Bank Polska S.A., ul. Postępu 15 C, 02-676 Warszawa
74 1370 1037 0000 1706 4446 9316

Tytuł przelewu: „Darowizna na cele statutowe – Cieszyn”.
Wpłaty zza granicy / International transfers in EUR or USD:

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
DNB Bank Polska S.A., ul. Postępu 15 C, 02-676 Warszawa
PL42 1370 1037 0000 3706 4446 9300 (USD)
PL81 1370 0001 0000 2706 4446 9300 (EUR)
SWIFT: MHBFPLPW

Tytuł przelewu / Transfer headline:
„Darowizna na cele statutowe – Cieszyn”.

CO JEST NASZYM CELEM?

Chcemy zgromadzić środki na remont umożliwiający nam dalszą działalność w nowym lokalu w Cieszynie. Obecnie są to dwie duże hale, w których trzeba wydzielić pomieszczenia i dostosować je do naszych potrzeb.

W zależności od zebranej kwoty uda się nam wykonać następujące prace:

20 tys zł – doprowadzimy prąd, zbudujemy korytarz, wstawimy drzwi oraz zorganizujemy przestrzeń wystawienniczą, w której będziemy prowadzić wspólne działania społeczno-kulturalne.

30 tys zł – oprócz tego, co powyżej wyremontujemy też toaletę.

60 tys zł – zrobimy wszystko to, co wypisane powyżej oraz zbudujemy ściany pomiędzy pomieszczeniami. Położymy gładź, pomalujemy ściany i uzupełnimy ubytki w podłodze.

przeniesmy-granice-cieszyn

CO MOŻEMY DAĆ W ZAMIAN?

Niezwykłe, nowe i otwarte miejsce kultury, edukacji i idei!

Dla osób, które wpłacą kwotę powyżej 400 złotych wyślemy wyjątkowe prezenty (zależnie od wpłaconej kwoty będą to unikatowe pocztówki, książki albo ceramika naszej produkcji).

WIĘCEJ INFORMACJI

Remont, który nas czeka, wymaga dużego nakładu finansowego aby dostosować miejsce do potrzeb naszych odbiorców czyli dzieci, młodzieży, wolontariuszy, dorosłych uczestniczących w organizowanych przez nas wydarzeniach. Musimy zebrać kwotę, która wystarczy na pokrycie podstawowego remontu umożliwiającego kontynuację naszej działalności.

W nowej siedzibie będziemy prowadzić w dalszym ciągu korepetycje i warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci, zajęcia dla młodzieży i studentów, organizować debaty, koncerty, projekcje filmowe. Chcemy również przygotować wspólną przestrzeń wystawienniczą oraz otwarte pracownie artystów-rzemieślników, które wpiszą się w otoczenie i nadadzą mu nowy charakter.

Poza nami do tej twórczej przestrzeni wprowadzą się: Modelarnia Bogdana Kosaka (projektanta, który stworzył m.in. „Pamiątkę z Cieszyna” umożliwiającą dzieciom z naszej Świetlicy bezpłatny wyjazd na wakacje), pracownia witrażu i ceramiki „Studio Gajda”, „Mamega Studio”– fotografia i projektowanie graficzne, oraz pracownia ceramiczna Kamila Budziarza.

Otrzymane darowizny Stowarzyszenie przeznaczy na działalność statutową

Statut Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego [do pobrania .pdf]

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sąza pośrednictwem Dotpay.pl

Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich)

Użytkownik ma prawo składać reklamacje dotyczące serwisu. Reklamacje należy składać pisemnie, listem poleconym, na adres Stowarzyszenia, albo za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: redakcja@krytykapolityczna.pl. Reklamacje będą rozpatrzone w terminie 14 dni od ich otrzymania przez Administratora.

przeniesmy-granice-cieszyn-3